Zlomená čepel není důvodem ke koupi nové florbalky. Provedeme vás výběrem florbalové čepele a pomůžeme vám ušetřit peníze.
Florbalové čepele jsou klasicky zahnuté na pravou či levou stranu. Pokud máte při držení florbalky spodní ruku pravou, zvolte si pravé zahnutí. Pokud je vaše spodní ruka při úchopu levá, vyberte si levé zahnutí. Samostatné čepele si většinou koupíte pouze jako náhradní díl za zlomenou čepel. Připravili jsme pro vás videonávod jak vyměnit florbalovou čepel.
Stále větší oblibě se u hráčů dostává rovnějším čepelím s menším předzahnutím, než tomu bylo v minulosti. Lépe pak využijete také backhand a dostanete do své hry prvek překvapení. I proto je většina florbalových hokejek bez dotvarované čepele. Jestliže si neumíte svoji hru představit bez úpravy čepele, poradíme vám, jak si čepel natvarovat.
Je dobré mít na paměti, že s některými čepelemi do florbalového zápasu nemůžete nastoupit. Čepele a hole na triky jsou v oficiálních soutěžích zakázané. Jsou totiž více zahnuté, aby na nich míček lépe držel.
Abyste při koupi nenaletěli a nepořídili si florbalku, se kterou nebudete moci hrát zápasy, navštivte naši poradnu pro výběr florbalové hokejky.
Pokud si však chcete pořídit čepel pro zábavu a snadnější trénování techniky a kliček, přinášíme vám i freestylové čepele.
Tvrdost čepele ovlivňuje její materiál. Rozlišujeme 3 úrovně tvrdosti florbalových čepelí – měkké, středně tvrdé a tvrdé.
Měkké florbalové čepele mohou mít označení soft, SB nebo Touch.
U středně tvrdých florbalových čepelí se můžete setkat s označením medium, Endurance nebo PE.
Tvrdé forbalové čepele poznáte podle označení hard, Radical, HB či PE-H.
Nezapomínejte ani na pravidelnou výměnu florbalové omotávky. Poradíme vám, jak si vybrat tu správnou i jak si omotat florbalku.
Všechna práva vyhrazena, © 2002–2024 Sportega s.r.o.