Prasknutá čepel není důvod k výměně celé hokejky. Obvykle si u amatérských hokejek vystačíš jen s výměnou čepele. Výjimečný případ tvoří hokejky vyrobené z jednoho kusu kompozitu nebo ze dřeva.
Před samotnou výměnou čepele je nutné si uvědomit, že po výměně zlomené čepele dojde ke změně vlastností a chování hokejky. Změní se těžiště i hmotnost hokejky a změna se projeví při střele a ovládání puku.
Zlomenou kompozitovou hokejku zařízni pilou s jemnými zuby v místech, kde končí krček a začíná shaft hokejky. Řez veď co nejvíce kolmo. Případné otřepy začisti pilníkem na železo. Pokud máš hokejku s vyměnitelnou čepelí, tak zlomenou čepel vytáhni pomocí vrutu, který našroubuj do zbytku čepele v shaftu. Jde to lehce po důkladném nahřátí horkovzdušnou pistolí za pomocí kleští.
Dnes mají všechny čepele standardní rozměr, který pasuje do většiny hokejek. Výjimku tvoří čepele s užším krčkem. V případě, že jsi krček upravoval pilníkem nebo je na něm málo lepidla, doplň jej tavnou lepicí pistolí.
Teplovzdušnou pistolí nahřívej současně krček čepele i koncovou část shaftu hokejky. Ohřívej tak dlouho, dokud není lepidlo tvárné a potom čepel pomalu zasuň do tyče shaftu. Nech minimálně hodinu vychladnout a přebytečné lepidlo odřízni nožem. Místo spojení můžeš překrýt lepicí páskou.
Pro ohřívání nikdy nepoužívej otevřený oheň. Došlo by k nenávratnému poškození struktury čepele i hokejky.
Všechna práva vyhrazena, © 2002–2024 Sportega s.r.o.