Pět prstů ke štěstí nestačí. Hokejové rukavice jdou ruku v ruce s pokrokem jako další části hokejové výstroje. Pomůžeme ti správně vybrat hokejové rukavice, abys měl cit na puku a sekeru přes prsty neodnesl zlomeným malíčkem.
Tvar rukavic ti pomůže najít řešení pro široké ruce nebo dlouhé prsty. Zároveň snadno zjistíš, jaký tvar pevně obejme ruku a kdy se dočkáš volnosti okolo zápěstí.
Zkosený střih
Anatomický střih
Klasický střih
Rukavice mají zkosený střih a širší oblast prstů. Hokejista má díky tomu volnost pohybu a zvýší se jeho cit při držení hole. Zúžený tvar směrem k zápěstí zabraňuje nechtěnému pohybu rukavice vpřed a vzad.
Vybírej modely Bauer Vapor, CCM JetSpeed, Warrior Covert, Sher-Wood Rekker.
Anatomický střih celé rukavice se přizpůsobí ruce a přirozeně padne. Opět poskytuje dostatek volnosti pro práci rukou. Ruka je v rukavici v podstatě přikovaná a cit na puku je na nejvyšší úrovni. Rukavice Warrior Alpha jsou širší obdobou Bauer Supreme.
Vybírej modely Bauer Supreme, CCM Tacks, Warrior Alpha.
Klasický, hluboký a rovný střih rukavice si zakládá na volnosti. Nejen, že budeš mít velký prostor k pohybu prstů, ale maximální volnosti se dostane také zápěstí, což oceníš především u střely švihem.
Vybírej modely Bauer X, CCM Next.
Cenově nejpříznivější a spolu s poloprofesionálními rukavicemi nejoblíbenější rukavice. Tyto modely poskytují dostatečnou ochranu, ohebnou a lehkou konstrukci.
Rukavice poslouží nejlépe na amatérské hokejové úrovni. Pokud se nedostaneš do hry, kde sviští střely o rychlosti 150 km/hod., hráči si neodpustí tvrdé nárazy na mantinel nebo sekery, pak máš vyhráno.
Vyber si mezi amatérskými hokejovými rukavicemi »
Poloprofesionální rukavice disponují základními technologiemi, které najdeš také u profesionálních modelů. Cenovka však zůstává nízko, a proto si je mohou pořídit i nároční amatéři.
Kvalitnější povrchové materiály a lepší vyztužení na bocích nahrávají efektivnější ochraně rukou. Komfortnější práci s holí pak přispívají prošité dlaně nebo lepší dělení prstů i zápěstí. Některé modely dokonce nabízí třídílný ukazováček pro ještě lepší cit.
Vyber si mezi poloprofesionálními hokejovými rukavicemi »
Špičkovou ochranu vyhledej, jestliže tě ruce živí a hraješ na nejvyšší úrovni. Šikovní hráči v zápase dostanou přes prsty dřív, než sudí vhodí buly. Maximální vyztužení doplňují třídílné prsty pro vysokou kontrolu nad hokejkou a pukem.
Nejvyšší ochranu doplňují funkční materiály uvnitř rukavice, takže dokonale odvedou pot a pomohou stálému a citlivému ovládání hole. Antibakteriální podšívka a prošívaná dlaň přispějí dlouhé životnosti, i když máš rukavice na ruce každý den.
Vyber si mezi profesionálními hokejovými rukavicemi »
Nejlepší světoví hráči současnosti preferují rukavice z nylonu a syntetické kůže. Oba materiály odvádí pot lépe než klasická kůže. Přitom jsou lehčí, což se ti bude hodit při práci s kotoučem.
Syntetická kůže plně nahradila kůži přírodní. Umělá kůže podstatně méně nasává pot, vodu nebo vlhkost a postupem času neztrácí svůj měkčí a příjemný ráz.
Nylonový materiál zpravidla není tak odolný jako syntetická kůže. Nylonové dlaně jsou však prodyšné, lépe dýchají a jsou lehčí.
Na mnoha modelech uvidíš kombinaci obou materiálů.
Dlaň je část rukavice, která je nejvíce namáhaná. Její provedení se liší u každého modelu a v podstatě nenajdeš dva modely se stejně řešenou dlaní. Jako provedení se liší také materiál. Na dlaň se nejčastěji používá nash, clarino, Lycra, ale i další materiály.
Čím profesionálnější modely hokejových rukavic sleduješ, tím častěji jsou dlaně sešité a prošité zpevňujícími materiály proti prodření. Nechybí ani grip pro pevnější a citlivější úchop hole. Na různých místech najdeš také speciální polštářky k tlumení nárazů, různé ventilační průduchy a další vychytávky.
Nemusíš vybírat rukavice za tisíce, stačí, když si na konec hole nasadíš koncovku Tacki-Mac. V nabídce máme i další příslušenství na hokejky.
Vše se liší podle cenové kategorie rukavic. Důmyslnost pěnových chráničů a jejich kombinace na různých místech se liší. U profesionálních rukavic najdeš lepší vyztužení na vrchní části rukavic, boční ochranu prstů i manžetu nad zápěstím. Výsledkem je pocit holých rukou, přitom s maximální ochranou. Základní modely mají pěnové chrániče jen občas.
Podobné je to s dělením prstů. U dražších rukavic najdeš trojdílné, kde je nejčastěji rozdělený ukazováček, ale může být i palec, případně prostředníček. Amatérské rukavice si vystačí s dvěma díly a horší pohyblivostí.
Všechna práva vyhrazena, © 2002–2024 Sportega s.r.o.