Neznič si nové hokejové vybavení špatným zacházením. Posíláme tě do přesilovky radami a tipy, jak se starat o svou hokejovou výstroj tak, aby ti vydržela co nejdéle ke spokojenosti tvojí i vaší rodinné kasy.
Úvodní buly seriálu pro hokejové hobíky obstarají tipy, jak se starat o své brusle. Bruslení je disciplína složitá, proto začínáme pozvolna. V prvním dílu věnovanému péči o hokejové brusle ti poradíme, jak naložit s bruslemi okamžitě po nákupu.
V dalších dílech seriálu se dočteš, jak si upravit nůž na hokejové brusle, jak si omotat hokejku a upravit její velikost nebo jak se starat o hokejové rukavice.
Jestliže teprve uvažuješ nad koupí a hledáš rady, jak si správně vybrat hokejové brusle, naskoč do naší poradny a nech se provést výběrem bruslí od profíků.
Koupil sis nové brusle, ale ještě než je stihneš poprvé prošlápnout, udělej hned dvě věci:
Podle našich zkušeností jsou nejlepší voskované tkaničky dlouhé 305 cm.
Podívej se na hokejové brusle
Hokejové brusle »Brusle máš vytvarované, nové tkaničky připravené a chystáš se je navléknout do bruslí. Tkaničky nenavlékej až po vrch. Vynechej 1 až 2 očka – podle pocitu. Tvoje noha nebude tak stísněná a na ledě se budeš cítit volněji, což se projeví efektivnějším bruslením.
Nakonec si tkaničky při utahování jedenkrát omotej okolo nohy na úrovni kotníků – proto si pořiď delší tkaničky. Omotání ti dodá pocit pevnosti nohy v brusli, ale neubere nic na obratnosti. Nezapomeň si udělat na konci tkaniček uzlík. Tkaničky se ti nebudou svlékat při vyzouvání, což ti ušetří nervy.
Více z vás bude tlačit přední jazyk. Řešení existuje vícero. Pokud problém nevyřeší vynechání vrchních dvou oček při zavazování, vyzkoušej další rady:
Nakonec při vyzouvání povol brusli tak, aby ti noha jen vypadla. Nevyzouvej ji tlačením přes patu jako tenisky. Poškodíš si tím zadní jazyk, který tě následně bude tlačit na achillovce. Nejen, že jde o velmi nepříjemný a bolestivý pocit, ale oprava zadního jazyku je téměř nemožná.
Všechna práva vyhrazena, © 2002–2024 Sportega s.r.o.